Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/2/9/29688e54-23af-4742-b029-c189a8b224f4/alchymistka.sk/web/wp-config.php on line 68

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/2/9/29688e54-23af-4742-b029-c189a8b224f4/alchymistka.sk/web/wp-config.php on line 69
Projekty - Alchymistka

Moje alchymistické projekty

Aromaterapeutka 

Vône nás sprevádzajú celý život.  Od prvého nádychu až po posledný výdych. Naša voňavá pamäť vždy presne vie. Vie sa dotknúť našej duše, našich spomienok a privolať celé spektrum zážitkov, autentickosti a pocitov. Náš čuch je neomylný, ktorý vedomou mysľou neovplyvníme a presne vie, čo naše telo a duša potrebuje.

Svoje vedomosti čerpám predovšetkým z kolísky aromaterapie – francúzskej aromaterapeutickej školy, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie a najprísnejšie na svete zároveň. 

Aromaterapii sa venujem už od r. 2008, neustále študujem a vzdelávam sa. Za tie roky som prešla desiatkami škôl, predovšetkým zahraničných. Mám k tejto liečebnej metóde veľkú pokoru a úctu a apelujem na minimalistické užívanie esenciálnych olejov a to najmä vtedy, keď to skutočne potrebujeme.

Rovnako na stránke aromaterapeutka.sk nájdete  aj množstvo rôznych kurzov, ktoré organizujem priamo v našom lesnom centre. Moje kurzy sú komorné o maximálnom počte 6 osôb, pretože iba tak viem ísť do hĺby a do potrieb jednotlivých účastníkov.

Kurzy

Moje kurzy sú vlastne playshopy 🙂 Všade sa píše o workshopoch, seminároch či kurzoch, vlastne aj ja ich takto občas slovne používam. Avšak playshop doslova znamená seminár hrania sa alebo hravý seminár. Hráme sa pri vytváraní osobných vôní, hráme sa pri vytváraní a miešaní vlastných esencií, hráme sa pri výrobe non toxic kozmetiky.

Tak preto názov playshop. Vymyslela som ho sama a myslím, že najviac zodpovedá tomu, čo sa u mňa na mojich kurzoch deje.

Prírodné sviečky

Začala som ich vyrábať úplnou náhodou. Chcela som sviečku, ktorá by bola ekologická, minimalistická, bez akýchkoľvek chemikálií a aby jej obal bol vratný a recyklovateľný.

Uvedomujem si, že v spleti mnohých značiek, ktoré vyrábajú podobný sortiment, je to veľká výzva. Moje sviečky sú však odlišné. Sú minimalistické, môj obal je vratný, neplytvám surovinami, pretože si naplno uvedomujem, koľko rastlín je potrebných na výrobu esenciálnych olejov.

 

Bylinky z Marianky

Bylinky z Marianky je ďalší z mojich alchymistických projektov. Mám to obrovské šťastie, že žijem v úplnom lese. Spolu s mojou priateľkou Stankou sme založili bylinkovú záhradu. Všetky bylinky si pestujem sama, sú to krásne, silné rastliny  a každá jedna bylinka v mojej záhrade, je vypestovaná zo semienka. Vyrábam z nich tinktúry, rôzne olejové maceráty a miešam bylinné zmesy u týchto silných a húževnatých byliniek. Moje bylinky z Marianky – to sú záhony levandule, skorocelu, repíka, pamajoránu, tymiánu, medovky, slezu či materinej dúšky.

„Boh je priateľom mlčania. Všimnite si, že príroda, stromy, rastliny a kvety rastú v tichu. Všimnite si, ako sa nebo, slnko a mesiac nečujne pohybujú. Aj my potrebujeme byť ticho, aby sme sa mohli dotknúť duše.“

Čo môžem vytvoriť pre Vás? 

0

Your Cart